Test-Aankoop

TV Vlaanderen: onwettige praktijk


TV Vlaanderen handelt in strijd met de wet op de handelspraktijken door de abonnees te laten betalen voor een smartcard waar die niet om hebben gevraagd. TV Vlaanderen heeft die praktijk immers niet contractueel geregeld en ook in de algemene voorwaarden is daar geen spoor van te bekennen.


Wat zegt de wet?

Volgens de wet op de handelspraktijken moet de consument uiterlijk op het ogenblik dat hij het contract sluit, worden ingelicht over alle kenmerken van het product of de dienstverlening en over de verkoopvoorwaarden, dus onder meer de totale prijs. Daardoor kan het niet om tijdens de looptijd van een contract plots extra kosten op te leggen.


Een modelbrief om te protesteren

Test-Aankoop heeft beslist om om een modelbrief ter beschikking te stellen van de cliënten van TV Vlaanderen waarin ze zich tegen die onwettige kosten kunnen verzetten.
Daarnaast dienen wij een klacht in bij de Algemene Directie Controle en Bemiddeling, de vroegere Economische Inspectie.

 

Reageer
 
 

Word lid

> Meer info


Tijdschriftarchief
Test-aankoop
Budget & Recht
Test Gezondheid
Bestellen
Abonnementen
Boeken en cd-roms
Nieuwsbrieven
Modelovereenkomsten
Algemeen
Aansprakelijkheid
Contact
Franstalige site
Privacy
Verantwoordelijke uitgever
Werken bij Test-Aankoop
Test-Aankoop invest
Consumentenbescherming
De missie
De wordingsgeschiedenis
De principes
De activiteiten
De structuren
De internationale samenwerking
Voordelen
Citeer TA
Standpunten
Inhoud per type
Alarm
Bereken zelf
Dossiers
Forum
Prijzen
Focus
Tabellen
Publicaties
Thema's
Auto & Vervoer
Communicatie & multimedia
Energie & duurzaam consumeren
Geld & verzekeringen
Gezondheidszorg
Huis & tuin
Lifestyle & welzijn
Recht & fiscaliteit
Voeding