TV Vlaanderen: onwettige praktijk
TV Vlaanderen handelt in strijd met de wet op de handelspraktijken door de abonnees te laten betalen voor een smartcard waar die niet om hebben gevraagd. TV Vlaanderen heeft die praktijk immers niet contractueel geregeld en ook in de algemene voorwaarden is daar geen spoor van te bekennen.
Wat zegt de wet?
Volgens de wet op de handelspraktijken moet de consument uiterlijk op het ogenblik dat hij het contract sluit, worden ingelicht over alle kenmerken van het product of de dienstverlening en over de verkoopvoorwaarden, dus onder meer de totale prijs. Daardoor kan het niet om tijdens de looptijd van een contract plots extra kosten op te leggen.
Een modelbrief om te protesteren
Test-Aankoop heeft beslist om om een modelbrief ter beschikking te stellen van de cliënten van TV Vlaanderen waarin ze zich tegen die onwettige kosten kunnen verzetten.
Daarnaast dienen wij een klacht in bij de Algemene Directie Controle en Bemiddeling, de vroegere Economische Inspectie.

Favorieten
Email
Google
Myspace
Facebook
Live
Del.icio.us
Twitter