Test-Aankoop

De nieuwigheden van CES Las Vegas


18/1/2012


Met 2700 exposanten, 153000 professionele bezoekers en journalisten uit 140 verschillende landen blijft de Consumer Electronic Show (CES) van Las Vegas onbetwistbaar de allergrootste beurs van consumentelektronica.
 

De nieuwigheden: oled, 4K en Google TV

Onze eerste indrukken van de nieuwe OLED-schermen van LG en Samsung zijn positief: een mooi, helder beeld met prachtige kleuren, en een knap design (slechts 4 mm dik). Ook de 3D-weergave is indrukwekkend. Deze schermen zullen echter pas in de loop van deze zomer verschijnen, enkel in de 55”-uitvoering (140 cm). De prijs zal zich situeren tussen € 5 000 en € 10 000.


Ook lang verwacht waren de 4K-televietoestellen. Deze schermen, die voorzien zijn voor de tweede helft van 2012, hebben een resolutie van 3480 x 2160, twee keer zo groot (horizontaal en verticaal) als de resolutie van de huidige HD-schermen. En uiteraard was de beeldkwaliteit bijzonder indrukwekkend! Feit is wel dat er nog geen films in deze kwaliteit beschikbaar zijn.
Merk ook de grote herrijzing op van Google TV. Na een mislukte poging vorig jaar zal deze nu ook in sommige televisietoestellen en Blu-rayspelers van Samsung, LG en Sony geïntegreerd zijn. Het blijft echter onzeker of er ook een meerwaarde zal zijn voor ons, want de meeste functionaliteiten zijn vooral afgestemd op de Amerikaanse markt. Anderzijds verschijnen er steeds meer televisietoestellen die draadloos kunnen verbinden met het thuisnetwerk en zo toegang hebben tot de multimediabestanden van de computer.


Hoe dan ook wordt 2012 het jaar van nog grotere tv-schermen. Dat bewijst onder andere Sharp dat binnenkort een scherm van 80” (203 cm) op de markt zal brengen.


 

Nieuw design en afstandsbedieningen van de nieuwe generatie

Net zoals in 2011 waren er nog wel enkele claims over vermindering van het hoge energieverbruik van televisietoestellen. Maar één van de grote topics was het design van de tv. De zwarte rand rond het eigenlijke scherm is beduidend kleiner geworden, bij LG bedraagt deze nu nog slechts 1 mm. Het strakke en dunne frame maakt het jammer genoeg wel moeilijker om goede luidsprekers in te bouwen.


De afstandsbedieningen staan ook op het punt een nieuwe (r)evolutie te ondergaan. Meer bepaald zien we bij Samsung en LG stembediening verschijnen, maar deze werkt nog niet perfect en ondersteunt enkel het Engels als taal. Verder is het zo dat bepaalde televisietoestellen het mogelijk maken om uw smartphone, tablet of een draadloos toetsenbord als afstandsbediening te gebruiken zodat het gemakkelijker wordt om tekst te typen in applicaties zoals YouTube of Twitter.


 

De netbook is niet dood

Het marktaandeel van de netbook is sterk teruggevallen ten voordele van tablets en mainstream notebooks (die goedkoper zijn geworden). Toch heeft de netbook blijkbaar een tweede adem gevonden met de introductie van de Intel Atom processor. Daarmee  zijn fabrikanten niet langer gebonden aan de schermgrootte van 10,6” en worden ook grotere formaten mogelijk, met bovendien ook een HDMI-aansluiting en een kortere opstarttijd.  AMD van zijn kant zal echter wel verder gaan met de Brazos processor, die reeds aanwezig is in de huidige modellen van verschillende fabrikanten.


 

Ultrabooks: ‘een nieuwe ster is geboren’

De ultrabooks zijn een nieuwe categorie van gemakkelijk draagbare notebooks waarvan de schermgrootte varieert tussen 13” en 15”. Ze zijn uitgerust met een SSD-geheugen en in sommige gevallen gecombineerd met een klassieke harde schijf. Ze beschikken bovendien over een grote autonomie (8 uur en meer) en de recentste processoren.


 

Tablets, fototoestellen en camcorders: weinig nieuwigheden

Niets bijzonders op de markt van de tablets waar men de komst afwacht van Windows 8 (voorzien voor september 2012), dat meer geschikt zou zijn voor gebruik op een tablet dan de versie 7. Voor de Apple-fans wordt het in elk geval nog wachten op de nieuwste telg, de iPad 3. Tot einde maart, volgens verschillende bronnen.


Ook zeer weinig nieuwigheden op de markt van de fototoestellen en de camcorders, buiten de aanwezigheid van WiFi bij steeds meer toestellen. Daardoor heeft de gebruiker niet langer een kabeltje nodig om foto’s op de computer te zetten en kunnen ze nu ook rechtstreeks bekeken worden op een tv-toestel zonder specifieke applicatie of programma’s.

 

 

Reageer
 
 

Word lid

> Meer info


Tijdschriftarchief
Test-aankoop
Budget & Recht
Test Gezondheid
Bestellen
Abonnementen
Boeken en cd-roms
Nieuwsbrieven
Modelovereenkomsten
Algemeen
Aansprakelijkheid
Contact
Franstalige site
Privacy
Verantwoordelijke uitgever
Werken bij Test-Aankoop
Test-Aankoop invest
Consumentenbescherming
De missie
De wordingsgeschiedenis
De principes
De activiteiten
De structuren
De internationale samenwerking
Voordelen
Citeer TA
Standpunten
Inhoud per type
Alarm
Bereken zelf
Dossiers
Forum
Prijzen
Focus
Tabellen
Publicaties
Thema's
Auto & Vervoer
Communicatie & multimedia
Energie & duurzaam consumeren
Geld & verzekeringen
Gezondheidszorg
Huis & tuin
Lifestyle & welzijn
Recht & fiscaliteit
Voeding