Test-Aankoop

Apothekers meer beloond voor advies


Sinds 1 april is er een nieuw vergoedingssysteem bij de apothekers. Dit systeem beloont de raadgevende rol van de apotheker beter. Verder zal het inkomen van de apotheker minder afhankelijk zijn van de prijs van een geneesmiddel. Wat betekent deze verandering nu concreet voor u als patiënt? Betaalt u nu meer of minder voor uw doosje geneesmiddelen?


Wat houdt het nieuwe vergoedingssysteem in?

Aanvankelijk was de vergoeding van de apotheker sterk verbonden met de prijs van een geneesmiddel. Dat is nu anders. Sinds 1 april zal nog slechts 20  % van zijn vergoeding afhangen van de prijs van een geneesmiddel. Het grootste gedeelte (75 %) zal gebaseerd zijn op een vast honorarium per verpakking. Daarvoor zal de apotheker niet alleen enkele administratieve taken moeten doen, maar zal hij de patiënt ook voldoende advies moeten geven over de verkochte geneesmiddelen. In bepaalde gevallen wordt dit bedrag vervolledigd met een bijkomend honorarium (5 %). Dat is zo bij de aflevering van een voorschrift op stofnaam, van een geneesmiddel waarvoor een attest van de adviserende arts is vereist of wanneer de apotheker een bepaalde patiënt begeleidt in zijn geneesmiddelengebruik.
Het nieuwe vergoedingssysteem is enkel geldig voor geneesmiddelen die terugbetaald worden door het Riziv. Voor geneesmiddelen die geen terugbetaling genieten, zoals medicatie die vrij te koop is, verandert er voorlopig niets.


Wat zijn de gevolgen voor de consument?

Voorlopig moet u als patiënt niet dieper in uw buidel tasten. In sommige gevallen betaalt u nu zelfs minder dan eerst. U zult wel enkele veranderingen ontdekken op uw kassaticket. Naast het bedrag dat u moet betalen, vindt u daar nu immers ook het bedrag ten laste van het Riziv en de eventueel bijkomende honoraria voor de apotheker.
Wilt u nagaan wat de prijs is van een geneesmiddel, dan kunt u terecht op onze onlinedatabank. Alle prijzen daar zijn aangepast aan het nieuwe vergoedingssysteem.

Door het nieuwe systeem krijgt de apotheker dus een vergoeding voor zijn adviserende rol. Wij hopen dat hij die rol naar behoren zal spelen. Uit enquêtes van Test-Aankoop bleek al dat niet alle apothekers hun rol als goede raadgever niet even ernstig namen.

 

 

Reageer
 
 

Hoeveel kost uw geneesmiddel?

Word lid

> Meer info


Tijdschriftarchief
Test-aankoop
Budget & Recht
Test Gezondheid
Bestellen
Abonnementen
Boeken en cd-roms
Nieuwsbrieven
Modelovereenkomsten
Algemeen
Aansprakelijkheid
Contact
Franstalige site
Privacy
Verantwoordelijke uitgever
Werken bij Test-Aankoop
Test-Aankoop invest
Consumentenbescherming
De missie
De wordingsgeschiedenis
De principes
De activiteiten
De structuren
De internationale samenwerking
Voordelen
Citeer TA
Standpunten
Inhoud per type
Alarm
Bereken zelf
Dossiers
Forum
Prijzen
Focus
Tabellen
Publicaties
Thema's
Auto & Vervoer
Communicatie & multimedia
Energie & duurzaam consumeren
Geld & verzekeringen
Gezondheidszorg
Huis & tuin
Lifestyle & welzijn
Recht & fiscaliteit
Voeding