Home > Blog > Laat u niet vangen
Vroeger sprak men over boerenbedrog wanneer men bedoelde dat mensen zich in de luren lieten leggen door een lomp aangelegd bedrog. Intussen zijn die plompe manieren soms meer gesofisticeerd geworden. Oplichting en bedrog zijn van alle tijden, maar vandaag kunnen oplichters met internet en e-mail een massa mensen bereiken in tegenstelling tot vroeger toen ze enkel van deur tot deur gingen.
Alle mogelijke vormen van bedrog en oplichting bereiken ons Contact Center. Denk nu niet dat het u nooit zal overkomen. Sommige oplichters zijn immers bijzonder vernuftig. Gewonnen bij de loterij? Microsoft en Coca-Cola: bekende namen dienen als lokaas om u te laten geloven dat u een klein fortuin hebt gewonnen met een loterij waaraan u in feite nooit hebt deelgenomen. Als u aan het einde van het verhaal alleen een illusie armer zou zijn, zou dat nog geen drama zijn. Maar het is veel erger wanneer men u dossierkosten weet af te troggelen of erin slaagt uw rekeningnummer of zelfs het nummer van uw kredietkaart te ontfutselen. Denk er aan: grote, bekende ondernemingen organiseren geen loterijen waarbij ze e-mailadressen uitloten. Uw auto te koop? Wanneer u uw auto te koop zet op een website gespecialiseerd in dergelijke advertenties, blijken ook oplichters geïnteresseerd. Potentiële kopers die meer belangstelling hebben voor de wijze van betaling dan voor uw auto zelf, kan u maar beter niet vertrouwen. Ga niet in op vragen van iemand die wil betalen via een mandaat bij Western Union of met een internationale bankoverschrijving.
Een jobaanbieding? Door de crisis zijn heel wat mensen op zoek naar een bijverdienste. Websites of advertenties in huis-aan-huisbladen lokken mensen met het argument dat u van thuis uit makkelijk een centje kan bijverdienen. Vaak bestaat de job er dan in om producten of diensten te verkopen (bv. Van Euphony, Hamburg-Mannheimer, Herbalife), maar wat u dan verdient hangt niet alleen af van de aantallen die u verkoopt, maar ook van het aantal medewerkers die u weet te werven. Zoals bij een zogenaamde piramideverkoop, wat een onwettige praktijk is. Zodra men geld vraagt voor een job, moet bij u de alarmbel luiden. In ernstige jobadvertenties doet men zoiets nooit.
Bijna gratis op reis? Soms belt men u op met het heuglijke nieuws dat u iets hebt gewonnen: een reis naar een exotische bestemming tegen een prijs die elke verbeelding tart. Als het aanbod te mooi is om waar te zijn, is het doorgaans nep! Klinkt het ongeloofwaardig? Toch overkomt dit heel wat mensen. Iedereen heeft wel eens een mindere dag, en de oplichters worden sluwer. Ze gebruiken e-mails met een briefhoofd van een bekende onderneming, ze matigen zich onrechtmatig iemands identiteit toe, of ze bezorgen u een document met alle wettelijk vereiste informatie over het contract dat u sluit. Komen zulke aanbiedingen via internet, dan raad ik u aan de oplichterij te melden op de website www.ecops.be. Dit is een initiatief van de Federale Gerechtelijke politie en van de FOD Economie. Die dienst behandelt oplichterij en misdrijven via internet. Kreeg u een “louche” telefoontje of brief of werd u aan de deur benaderd? Dan kunt u beter bij de plaatselijke politie een klacht indienen. Laat het u liefst niet overkomen: ook hier is voorkomen beter dan genezen.
Reacties
WatchDog
05.11.2009 11:58Op het forum onder : "Gaat Testaankoop" commercieel?" heb ik de onafhankelijkheid van Testaankoop in vraag gesteld.
Het betreft Testaankoop die tot 5 dagen geleden op de site van een postorderbedrijf UNIGRO als partner vermeld stond.
Blijkbaar heeft dit iets wakker geschud omdat nu naar Testaankoop gerefereerd wordt als zijnde "interessante link"
Ik heb dit afgelopen zomer reeds vermeld aan uw diensten, doch de naam TA heden nog steeds "mooi" op de site van Unigro.
U zult vast begrijpen dat ik nu serieus begin te twijfelen over de zogenaamde onafhankelijke rol van TA....
Ik dring er dan ook op aan om hieromtrent eens klare wijn te schenken.
Welke rol speelt TA bij het bedrijf Unigro dat met woekerprijzen en woeker afbetalingsmogelijkheden hanteert???
Dank voor een spoedig antwoord
wim
05.11.2009 15:15Persoonlijk vind ik dat Test Aankoop zelf schuldig is aan dit soort praktijken, ik verwijs graag naar een email die ik onlangs kreeg waarin TA zich verontschuldigde, omwille van een technisch defect was mijn aanvraag voor de gratis wijngids niet geregistreerd.
Ten eerste, ik heb nooit een aanvraag gedaan (dus die mail is een regelrechte leugen) , ten tweede, die wijngids is helemaal niet gratis, ttz, het eerste jaar krijg je hem, maar je domiciliering wordt onmiddellijk verhoogd zodat je de gids de komende jaren ook krijgt (tegen betaling).
Is dit niet een louche manier om mensen dingen aan te smeren??
Mvg
Wim
Steven Van Ingelgem
06.11.2009 10:14Patrick
12.11.2009 19:41Ieder bedrijf die met medewerkers werkt is een zogenaamde piramide. Je weet dat piramidespelen in België verboden is !!
Een echte piramide is een bedrag betalen en wachten tot je aan de beurt komt om ook uitbetaald te worden nadat mensen ook een bedrag betalen. Als je producten of diensten aanbied zoals alle andere winkels die met medewerkers werken is geen piramide.
Relatie marketing is bestaat reeds in de VS al 50 jaar. Toch begrijpt men in België het nog steeds niet. Men laat mensen diensten of producten gebruiken door distributeurs waar de kwaliteit en service beter is dan bij de winkels of providers om de hoek. Mensen die met mensen samenwerken is ons al van kleins af aan geleerd van op de schoolbanken. U zegt dat franchise niet mag. Ik noem je er enkele franchis bedrijven op : Brico,Gamma,Premaman,Delhaise en Carrefour partner, Pizza Italia enz.De allergrootste franchise aanbieder is Mc Donalds !!
Wat is het probleem ? Mensen die zo denken kennen geen marketing !
Mvg. Patrick
Serge
13.11.2009 15:00Bovendien ontving ik samen met het artikel van Unigro een publiciteitsfolder van TA. Welke imago bouwt u op als ik uw informatie ontvang samen met dat van een bedrijf dat overduidelijk schandelijke handelspraktijken hanteert ?
Mijn vertrouwen in uw organisatie is zoek en ik onderneem stappen om mijn lidmaatschap op te zeggen.
WatchDog
14.11.2009 12:37Ik betreur dat je dit hebt moeten ervaren. En dit met de goedkeuring van Testaankoop ?!!!!!!!????? Stel je eens voor !!
Deze 'consumentenorganisatie' TA hanteert hier duidelijk een dubbele standaard hetgeen totaal ONGEHOORD en ONAANVAARDBAAR is. TA hangt de moraalridder uit terwijl ze zelf in de stront staan !!!!!! Stelletje hypocrieten !!!
Dit is wat mij reeds maanden ergert!
Ik, en andere consumenten, hebben nog steeds geen woordje uitleg gekregen van Testaankoop over hun rol die zij spelen bij Unigro.
Hoe kan in hemelsnaam een consumentenorganisatie zichzelf neutraal noemen als zij tegelijkertijd partner zijn van dubieuze bedrijven ?!?
Waarom nog lidgeld betalen aan een stelletje oplichters ????
Op het forum van deze site heb ik mijn bevindingen van A tot Z uitgelegd onder de titel :"Gaat Testaankoop commercieel?" Lees dit eens deel je mening, vertel het door aan iedereen tot TA hierover duidelijkheid verschaft.
Mijn vertrouwen in Testaankoop is ook volledig weg, en hoe langer Testaankoop zwijgt hoe meer ik iedereen, voor zover ik kan, op de hoogte zal brengen van de positie van Testaankoop in deze.
Sluit jij je bij ons aan om mee deel te nemen aan de kruistocht tegen de dubbelzinnigheid van TA?
Laat het weten, ok?
Groeten
WD
dasungeheuer
14.11.2009 13:21SERGE HEEFT ZICH TOCH LATEN VANGEN ONDANKS UW WAARSCHUWING...
WANNEER GAAT TESTAANKOOP ANTWOORDEN OP ONZE VRAGEN ???
UW BEDENKTIJD IS BIJNA VERSTREKEN. WE ZULLEN NIET AARZELEN DEZE VRAAG OP GROTERE SCHAAL STELLEN VIA ANDERE EN PUBLIEKE KANALEN.
HOE DURFT T.A ZICHZELF EEN ONAFHANKELIJKE CONSUMENTENORGANISATIE TE NOEMEN ONDER DEZE OMSTANDIGHEDEN ???
VERDIENT T.A ONS LIDGELD NOG ???
HET IS 2 VOOR 12 EN UW TIJD GAAT NU IN ...
Jan-met-de-pet
14.11.2009 19:07Gezina
14.11.2009 19:36Christ'l
14.11.2009 20:04En als uw contactcenter alles op de voet volgt zoals je zegt, hoe komt het dan dat jullie al maanden op de hoogte zijn en niets ondernomen hebben?
Belangenvermenging? Dat lijkt het geval te zijn. In eigen vel snijden is pijnlijk vandaar de stilte van jullie kant waarschijnlijk. Wees verdomd eerlijk tegen de mensen ipv de kop in het zand te steken en wachten tot de storm over is. Hou de mensen niet voor de gek, dat overkomt ons al genoeg. Het is tijd om kleur te bekennen en ik beschouw mezelf ook als partner of interessante link. Ironisch hé.
Marc
22.11.2009 12:02Onlangs nog gehoord in Peeters & Pichal: een ietwat verstandelijk gehandicapte persoon krijgt een gehaaide verkoper van Mobistar aan de lijn die hem een contract aansmeert. Een paar tellen later (als die verstandelijk gehandicapte telefonisch zijn nationaal nummer doorgeeft) zit die arme man vast met een contract, INCLUSIEF domiciliëring.
Een bedenkingsperiode? Laat me niet lachen! Ze zijn al rap een maand verder vooraleer die mensen doorhebben dat ze beduveld zijn!
WatchDog
22.11.2009 14:16De aanpassing, die na mijn 'interventie' gebeurd is, wordt wel toegestaan door TA.
Dit staat in hun engagement en doelen op deze site.
En bedrijf mag naar TA doorverwijzen, als interessante link bijvoorbeeld. Of verwijzen naar TA voor meer info.
Wat het forum betreft kan en mag TA, voorlopig, niet reageren om juridische redenen
De manier waarop ik reageerde was omdat ik dit reeds in juli doorgegeven had aan TA.
Niet netjes van mij, geef ik toe.
Wij mij alsnog aan het kruis wil nagelen, geen probleem. Ieder heeft zijn mening, we hoeven elkaar daarom niet te begrijpen, respecteren echter wel, mijn inziens.
Mijn excuses aan diegenen die hinder en irritatie hebben ondervonden door mijn actie.
Groeten
Ann
14.03.2010 16:16,distributeur is van Herbalife
We werken samen in 'n rendabel bedrijf ,we zijn mekaars leeftijd
Wat bezielt deze mensen,gaat 't hen om de emails en/ of bijverdienste
Mijn collega valt me er niet mee lastig,ik maak me alleen maar zorgen
Kan men daardoor in financiele problemen mee geraken,
Ik heb juist lid gemaakt van jullie organisatie
Ik hoop dat jullie me kunnen helpen,..
Mvg Ann
Catherine
29.03.2010 21:42Ik maak me ook zorgen over de praktijken van herbalife; ik werd er mee geconfronteerd door een familielid, die probeerde natuurlijk als kersverse distributeur, me warm te maken voor hun "geweldige" produkten. Ik had er bijna ruzie mee, omdat hij en zijn vrouw zo gebrainwasht zijn door dat "bedrijf", dat ze helemaal hun "gezond verstand" kwijt zijn; elk argument dat ik aangaf inzake gezonde voedingsprincipes, het verkoopssysteem, ja, zelfs het feit dat ze claimen dat ze bepaalde aandoeningen eerder kunnen "genezen" ipv met slechte, ongezonde medicatie,...werd door een voorgekauwd verkooppraatje weggewuifd; hoe kan dit toch, zo dom en naïef zijn en in de val trappen van dergelijke firma's, dit is gevaarlijk fanatisme!
Eline
27.01.2011 13:45Ikzelf ben al een hele tijd aan de slag als onafhankelijk distributeur bij Herbalife bezig, ikzelf heb goeie resultaten met de producten en op financieel vlak gaat het me ook veel beter af, op korte termijn heb ik mijn job aan de kant kunnen zetten. Ik push mensen niet om bij mij te kopen, maar ik laat wel iedereen weten waar ik mee bezig ben. Op TV, internet, radio mag toch ook vanalles verkondigd worden?? Waarom zouden wij dan geen reclame mogen maken? En mond op mond reclame is nog altijd de best rendabele en de goedkoopste.
@ Ann, ivm je collega: ik zou me geen zorgen maken, ikzelf ben begonnen met niks en heb alleen maar gewonnen, dus in financiële problemen geraken, neen, niet als je je serieus met je werk bezig houdt.
Mvg,
Eline
Log in om te reageren
Reageren is enkel toegestaan voor leden en geregistreerde bezoekers.
Ivo Mechels blogt
Blog archief
- Nieuw salon, gratis en voor niks
- Lecturama: tien jaar consumentenmisleiding
- Tomaten en komkommers weggooien?
- Wetenschap als vijand?
- Gsm-operator speelt rattenvanger van Hamelen
- Moeten we bang zijn van aspartaam?
- De zwarte doos van de toeslagen
- Ananasarbeiders geen cent waard?
- TV: leve de concurrentie
- Zelfde hotelkamer, maar grote prijsverschillen
- De grote gsm-chaos
- Nepberichten in de mailbox
- 'Kleine' consumentengeschillen
- Kunnen we over tien jaar nog vis eten?
- Dodelijke jeans
- Wereldconsumentendag: keuzekracht is koopkracht
- Gaat het licht uit?
- Vakantiedromen en vakantie boeken
- Wees op uw hoede voor chemische stoffen
- We want our money back!