Test-Aankoop

De tariefwijziging van DKV is onwettig. Verzekerden moeten de verhoging van het tarief dus niet betalen 

De hospitalisatieverzekeringen worden almaar duurder. Voor heel wat mensen wordt deze erg noodzakelijke verzekering een onbetaalbare zaak. De verzekeraars lieten de premies ongebreideld stijgen sinds 2004, vooral voor senioren. Sommige maatschappijen passen de truc toe om met een redelijke premie van start te gaan, maar die buitensporig op te trekken als de verzekerde eenmaal te oud is om nog van verzekeraar te veranderen.

In 2005 verkreeg Test-Aankoop van de rechtbank dat verzekeraar DKV niet langer zijn premies voor hospitalisatieverzekering mocht verhogen op basis van de leeftijdscategorie waartoe de verzekerden behoren. Direct gevolg van die rechterlijke uitspraak was dat DKV zijn discriminerende tarievenbeleid op basis van leeftijd moest veranderen. Maar DKV ging in beroep en dat is nog steeds hangende.

Inmiddels verplicht de wet-Verwilghen van 2007 om de premies te indexeren op basis van een of meer objectieve indexen. Maar we zijn nu twee jaar verder en die indexen bestaan nog altijd niet. Nochtans zijn er maatschappijen, zoals AG Insurance, die de premies aanpassen aan een onderdeel van het indexcijfer van consumptieprijzen, namelijk de verpleging in eenpersoonskamers. De wet werd in juni 2009 al aangepast: de verzekeraars mogen de premie sindsdien niet alleen indexeren, ze mogen ze ook optrekken als ze daarvoor de toestemming krijgen van de CBFA, de controlerende instantie in de verzekeringssector, en ze mogen ook de voorwaarden aanpassen. Dat is strijdig met het wettelijke principe dat de verzekeraar de dekkingsvoorwaarden na het sluiten van de overeenkomst niet meer kan wijzigen.

Intussen schrikt DKV er niet voor terug nog maar eens een premieverhoging door te voeren. Onlangs kondigde DKV een stijging aan met 7,84 %. Test-Aankoop trok aan de alarmbel en vroeg en kreeg de aandacht van enkele parlementsleden. Zo ondervroeg senator John Crombez (SP.A) enkele dagen geleden minister Didier Reynders (MR), bevoegd voor verzekeringen. Hij kreeg een onverwacht antwoord. Luidens het antwoord van Reynders vallen de 'door DKV eenzijdig aangekondigde tariefwijzigingen onder geen van de door de wet bepaalde mogelijkheden. De wijzigingen zijn dan ook onwettig en nietig op het vlak van het overeenkomstenrecht. Verzekerden moeten de verhoging van het tarief dus niet betalen.' Duidelijke taal, maar helaas lezen slechts weinig mensen de verslagen van de Senaat. Dezelfde minister Reynders bereidt echter het koninklijk besluit voor over de langverwachte medische index en in de ontwerptekst worden de leeftijdsgebonden premiestijgingen gerechtvaardigd. Hoe dat komt? Welnu, de tekst van het KB werd voorbereid door deskundigen uit de verzekeringssector, onder wie de topmensen van de verzekeringssector Assuralia, de beschermheren van DKV. Regelrechte schande. We mogen hopen dat dit KB niet door de ministerraad wordt goedgekeurd.

Reacties

Peeters Christiane

19.01.2010 20:38

Mijn echtgenoot (= gepensionneerd en nog steeds zelfstandige als bijberoep) en ik hebben samen een hospitalisatieverzekering bij DKV, waarvan de premies door domiciliëring betaald worden.
Aangezien wordt aangeraden om de verhoging van de premies niet te betalen veronderstel ik dat we de domiciliëring dienen te annuleren en het eerstvolgende betalingsbericht af te wachten?
Naar ik vernomen heb in het journaal van Één zou Testaankoop een brief hebben opgesteld die wij als verzekeringsnemer dienen te richten aan DKV teneinde onze rechten te vrijvwaren. Is het mogelijk deze tekst te ontvangen?
Dienen er nog andere stappen ondernomen te worden?
Alvast bedankt
Vriendelijke groeten
Christiane Peeters (=abonnee Testaankoop)
Binnenweg 153
2570 Duffel

janssens p.

19.01.2010 22:55

jefke

20.01.2010 9:41

Domiciliering is uiteraard een blanco cheque. Je zal daar iets aan moeten doen om te vermijden, dat ze het bedrag afhalen dat zij zelf willen

Deschuymere Donald

20.01.2010 12:42

Wij betalen al genoeg voor onze hospitalisatieverzekering. Ik weiger dan ook om deze verhoging te betalen, aangezien ze door minister Reynders onwettig is verklaard. Graag zou ik dan de brief willen ontvangen die door testaankoop is opgesteld om naar DKV op te sturen.
Hartelijke dank,
Deschuymere Donald
Mandenmakersweg 49
8531 Bavikhove

Biesmans S

20.01.2010 15:18

Ik heb onlangs een brief van DKV in de bus gekregen dat de premie zal stijgen met 7,84 %. Ik betaal ook via domiciliering voor 3 personen. Graag had ik geweten wat ik kan doen om deze premieverhoging niet te moeten betalen. Via de media heb ik vernomen dat test aankoop een brief heeft opgesteld die wij als verzekerde van DKV kunnen versturen naar DKV. Graag had ik deze ontvangen of hoe geraak aan deze brief?
Hartelijke dank,
Fam. Biesmans S.
Schoolstraat 1
3630 Maasmechelen

Bart Storms

20.01.2010 15:53

Gisteren zei men dat de bewuste brief op te site zou staan.
Klopt dit? Indien ja, waar staat deze brief.
Indien nee , komt deze nog op de website?

Met dank.

Bart Storms

Eddy Wijnants

22.01.2010 15:40

Indien de brief aan DKV beschikbaar is had ik graag geweten waar ik deze kan terugvinden. Ben het ook beu dat er zomaar tariefverhogingen worden toegepast zonder dat dit wettelijk gerechtvaardigd is.

Louis Keyen

24.01.2010 1:45

Daar ik en de vrouw ook aan zijn gesloten bij DKV en ook meer dan genoeg moeten betalen,en veranderen van maatschappij zit er voor ons ook niet meer in daar we ook alle twee ons pensioen hebben,maar ik zou dan ook die brief van test-aankoop willen afdrukken als die ter beschikking is op de PC.
Ik ben pas lid en heb mijn lid Nr nog niet .
met nog de beste wensen van Louis Keyen

Raf

26.01.2010 9:18

Hier staat die typebrief
http://www.test-aankoop.be/dossiers/docPDF/DKV_NL.pdf

S. M.-C.

01.02.2010 14:48

Wij betalen ook per domiciliëring en dit voor 3 personen...
Graag hadden dus ook wij geweten wat we best doen,
3 maal zoveel meer is namelijk een beetje te veel van het goede!
Vriendelijke groet en bedankt op voorhand,

De Vlamininck Noel

01.02.2010 14:49

Ik betaal elke maand per domiciliering voor 2 personen, heb al eens moeten opslaan, en denk dat het nu wel genoeg is.Daar komt nog bij dat je na een bepaalde leeftijd niet meer kan veranderen van verzekering omdat je een bepaalde leeftijd hebt overschreden.

DE Vlaminck Noel

Rita

01.02.2010 14:50

ja wij hebben ook zulke brief ontvangen . Nu is mijn vraag moeten wij onze brief naat testaankoop doormailen of hoe gaat dat juist in zijn werk want op de brief van test aankoop staat dat er een kopie van die brief naat testaankoop,is gericht

Ellen

07.02.2010 13:19

Ook wij hebben deze week een brief ontvangen. Ik heb echter de indruk dat DKV zijn schrijven deels aangepast heeft daar men nu spreekt van een prijsverhoging die voor een klein deel van hun klanten, slechts voor diegene die een specifiek contract afsluiten. Ik vraag mij af of wij door het niet betalen van de verhoging niet in de problemen kunnen komen met ons contract?

alvast bedankt

willy

08.02.2010 10:52

Ook ik ontving de aankondiging van premieverhoging van DKV. De betaling gebeurt via domiciliering. Nu kan ik mij niet veroorloven dat DKV eventueel zou weigeren om ziekenhuiskosten te betalen mocht er iets gebeuren, indien ik deze verhoging weiger. Ik neem aan dat de heer Reynders dat ook niet in hun plaats zal doen. wat is de beste oplossing ? toch de brief van Testaankoop sturen, of de verhoging aanvaarden gezien ik bij geen enkele andere verzekeringsmij. terecht kan wegens mijn leeftijd (73).Hoeveel protest brieven zijn er nodig om DKV te overtuigen dat dit illegaal is ?
met vr. groet

ladyceke

09.02.2010 19:55

ik heb ook een domiciliering voor 2
ze hebben 5 euro meer afgehouden
wie kan mij zeggen wat ik moet doen
en mij zo een brief bezorgen
groetjes

johan

09.02.2010 19:57

Ja dus zoals zo velen had ik die brief graag willen opsturen
what to do ?
bedankt
J.

marc

10.02.2010 16:29

Voor 2 personen dienen wij nu 27% meer te betalen dan in november 2018.
Wij wensen dit NIET te betalen.
Kunt U ons " de standaard protestbrief " toesturen?
Waarvoor dank.

Marc

10.02.2010 17:19

Mijn bericht van zojuist
De verhoging van 27 % is ten opzichte van NOVEMBER 2009 !
In diverse artikels is er sprake van een verhoging van 7,84 %.
Wat nu?

verschueren frits

22.02.2010 17:05

Voor mijn hospitalisatieverzekering ben ik aangesloten bij ARGENTA.
Voor het jaar 2008 betaalde ik voor het ganse gezin (5 personen) € 500,-
Vanaf 2009 werd de premie aangepast met € 500 voor mij en € 500 voor mijn vrouw. De kinderen zijn niet meer verzekerd. Dit is een verhoging met 100% iplv 7,84%. Hoe is dit te verklaren en is dit wettelijk ?
Graag uw reaktie.
Met vriendelijke groet,

Frits

KURTH

04.05.2010 21:30

Ondertussen al mei 2010 en eveneens ook een schrijven ontvagen van DKV met de aangekondigde prijsverhoging va 7.84%. wat kan ik juist doen om hierop niet in te gaan . Wij betalen niet per domiciliëring dus kunnen het bedrag nog bijsturen. Is het noodzakelijk zo een schrijven te sturen indien ja gelieve er mij een exemplaar van te bezorgen. Dank bij voorbaat

Michel

30.12.2010 16:39

Geen domiciliëringen gebruiken indien onmogelijkheid om maximum bedrag te bepalen en/of bij te sturen.
Het document dat door mijn financiële instelling (ING)gebruikt wordt om aan de debiteur voor te leggen,voorziet niet in de mogelijkheid de referentie van de factuur en het maximum af te houden bedrag te vermelden.
Om nog andere redenen die mij overkwamen gebruik ik geen domiciliëringen meer :
- fouten (dubbele afhouding ) > Electrabel en Test-Aankoop
- geen controle over tijdstip van afhouding > Electrabel
- verhoging of aanpassing bedrag valt meestal onopgemerkt tussen de plooien
door NIET meer uitdrukkelijk te verwittigen(Electrabel ;T.A.>artikelltje in
maandelijkse publicatie of reclame of infoperiodiek

Log in om te reageren

Reageren is enkel toegestaan voor leden en geregistreerde bezoekers.

Ivo Mechels blogt

Ivo Mechels blogt Ivo Mechels werkt sinds 1995 bij Test-Aankoop, de jongste jaren treedt hij vooral op als woordvoerder. In deze blog levert hij commentaar op de consumentenactualiteit. De standpunten die hij vertolkt zijn niet de "allerindividueelste expressie van zijn allerindividueelste emotie" maar wel die van Test-Aankoop. Zin om te reageren op deze standpunten of om andere thema's aan te kaarten ? Ga gerust uw gang maar weet dat Ivo het zeer druk heeft en niet met alle Vlamingen apart in debat kan gaan. Deze weblog is ook niet de plaats om individuele problemen aan te kaarten, daarvoor bevelen wij ons Contact Center aan.

Tijdschriftarchief
Test-aankoop
Budget & Recht
Test Gezondheid
Bestellen
Abonnementen
Boeken en cd-roms
Nieuwsbrieven
Modelovereenkomsten
Algemeen
Aansprakelijkheid
Contact
Franstalige site
Privacy
Verantwoordelijke uitgever
Werken bij Test-Aankoop
Test-Aankoop invest
Consumentenbescherming
De missie
De wordingsgeschiedenis
De principes
De activiteiten
De structuren
De internationale samenwerking
Voordelen
Citeer TA
Standpunten
Inhoud per type
Alarm
Bereken zelf
Dossiers
Forum
Prijzen
Focus
Tabellen
Publicaties
Thema's
Auto & Vervoer
Communicatie & multimedia
Energie & duurzaam consumeren
Geld & verzekeringen
Gezondheidszorg
Huis & tuin
Lifestyle & welzijn
Recht & fiscaliteit
Voeding