Test-Aankoop

Zoek in het forum :  Zoeken
Onderwerp : telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling
Gepost op : 23/02/2010 15:13

telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling

We kennen allemaal de verhalen ivm helpdesks en de geautomatiseerde helpdesks.
Ik blijkf het nog steeds een lachtertje vinden als iemand niet kan surfen krijgt men een automatische modemtest met daaropvolgend een vriendelijke stem die u doorverwijst naar hun site !?? Hoe je dat doe als je niet kan surfen blijft me een raadsel.

Maar goed hun vaste telefonie nu tersprake : wisten jullie dat er een wettelijke bepaling bestaat die zegt dat er bij een storing inzake vaste telefonie de operator ( enkel belgacom ) verplicht is om voor iedere dag na de eerste 48h er een maand gratis dient te geven voor een onopgeloste storing??
Als jullie dit niet geloven stuur maar eens een mailtje naar het BIPT die zullen jullie weten te vertellen dat dit enkel voor Belgacom geld.
Een echte schande is dat. Telenet maakt hier zeer handig gebruik van en probeert hun klanten te sussen met een maandje gratis internet of dergelijke.
Zolang de wetgever hier niets aan doet zal Telenet blijven met de voeten spelen van de klanten.
Persoonlijk ben ik hier al mee bezig.
En in het tijdperk van mobiel bellen?? Ik maak mee dat ik 3 maanden niet kan sms'sen , men probeerde me wijs te maken dat dit aan een te late betaling te wijten was.
Intussen heeft men moeten toegeven dat ze een technisch probleem hadden en krijg ik het arrogante antwoord dat een compensatie van 3maanden redelijk is.
Wel ik kan jullie verzekeringen dat als je 3 maanden niet kan sms'sen en je steeds moet bellen de rekening aardig oploopt! Ik ben nu aan het onderzoeken als ik het contract kosteloos kan laten verbreken , want is een contract wel geldig als men het beloofde product niet levert??
Ik moet toegeven dat telenet de laatste jaren qua service is verbeterd , maar ze zouden beter stoppen met hun gratis installaties en dergelijke! De onderaanemers die dit uitvoeren moet makkelijk tot 8 installaties per dag uitvoeren! Ik hoef jullie dus niet te vertellen hoe de kwaliteit van die installaties de wensen overlaat met alle techische storingen ten gevolgen.
Ik ga niet beweren dat Belgacom beter is nee integendeel, doch vind ik dat ze het slachtoffer zijn van de voorkeursbehandeling die telenet krijgt door de wetgeving.
Als je niet aangetekend je klacht uit of de ombudsdienst inschakeld zul je jezelf steeds tevreden moeten stellen met een zielige compensatie.
Ik zou bij deze dan ook aan allen willen vragen mee te strijden tegen die voorkeursbehandeling.
Verder ben ik nog aan het uitzoeken of telenet niet schuldig is aan koppelverkoop met hun shakes formules omdat ze het bij verkoop als één product beschouwen en bij het oplossen ervan als gescheiden producten.
Ik ben in ieder geval genoeg gemotiveerd om dit aan te vechten.
Hopelijk kan Testaankoop hieraan een handje toesteken.


Door : akiratakasaki
Gepost op : 23/02/2010 20:14

Re: telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling

Wat een onzin beste,


Het BIPT bepaalt helemaal geen storingsregelingen. Uw praatjes over die 48u doen mij vermoeden dat u eerder wat teveel gedronken hebt i.p.v. naar het BIPT te bellen.
Daarenboven (en dat kan ook iedereen online nakijken) staat er in de algemene voorwaarden van Telenet dat u voor elke dag na 48u dat uw verbinding niet werkt u een maand gratis abonnement kan bekomen! Kan u even verklaren als telenet dit unieke voordeel zou krijgen (op zich al een lachwekkende stelling maar kom, ik doe even mee) waarom ze er dan geen gebruik van maken? Gelooft u dit zelf?

Laatste wijziging op 23/02/2010 20:14





Hierbij een uittreksel uit de algemene voorwaarden van telenet (in dit voorbeeld voor telefonie):

"3. Verplichtingen van Telenet
3.1. Telenet verbindt zich ertoe zijn vakkundigheid en zorg aan te wenden om u een ononderbroken Telefoondienst van de best mogelijke kwaliteit te verstrekken. Ingeval van Storing van de Telefoondienst, verzoeken we u ons zo snel mogelijk hiervan op de hoogte te brengen. Behoudens we met u een andere termijn overeenkomen, verbinden we ons ertoe een herstelling uit te voeren binnen twee kalenderdagen, rekenend vanaf het moment van kennisgeving. Per dag vertraging heeft u recht op een maand gratis abonnementskosten, inclusief eventueel bijkomende bijdragen voor speciale Telefoondiensten."

Laatste wijziging op 23/02/2010 20:40

Laatste wijziging op 23/02/2010 20:40





Dus voorkeursbehandeling?


Daarnaast is koppelverkoop niet meer verboden. De shakes zijn daarenboven geen voorbeeld van koppelverkoop aangezien alle producten binnen de shakes perfect afzonderlijk verkrijgbaar zijn. De enige koppelverkoop die Telenet doet is met de gsm's.

Laatste wijziging op 23/02/2010 20:43


Door : edhl
Gepost op : 24/02/2010 13:49

Re: telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling


ehdl,

Je had het ook zo kunnen formuleren:


" Het BIPT bepaalt helemaal geen storingsregelingen.
In de de algemene voorwaarden van Telenet staat dat u voor elke dag na 48u dat uw verbinding niet werkt u een maand gratis abonnement kan bekomen.

Hierbij een uittreksel uit de algemene voorwaarden van telenet (in dit voorbeeld voor telefonie):

"3. Verplichtingen van Telenet
3.1. Telenet verbindt zich ertoe zijn vakkundigheid en zorg aan te wenden om u een ononderbroken Telefoondienst van de best mogelijke kwaliteit te verstrekken. Ingeval van Storing van de Telefoondienst, verzoeken we u ons zo snel mogelijk hiervan op de hoogte te brengen. Behoudens we met u een andere termijn overeenkomen, verbinden we ons ertoe een herstelling uit te voeren binnen twee kalenderdagen, rekenend vanaf het moment van kennisgeving. Per dag vertraging heeft u recht op een maand gratis abonnementskosten, inclusief eventueel bijkomende bijdragen voor speciale Telefoondiensten."

Dus voorkeursbehandeling?

Daarnaast is koppelverkoop niet meer verboden. De shakes zijn daarenboven geen voorbeeld van koppelverkoop aangezien alle producten binnen de shakes perfect afzonderlijk verkrijgbaar zijn. De enige koppelverkoop die Telenet doet is met de gsm's. "

ehdl, klinkt dat niet wat rustiger ?

Ik denk dat de labels "onzin", "praatjes" en "teveel gedronken" de andere poster eerder op stang zullen jagen, dan hem van uw gelijk te overtuigen.

Er is dringend nood aan meer concurrentie, die de ongezonde monopolies van tel en bel in België doet verdwijnen.
Zo zullen onverbeterlijke firma's er kunnen op rekenen dat de klanten gewoon switchen naar een andere operator.
De voorkeurbehandeling van telenet moet stoppen.

Laatste wijziging op 24/02/2010 13:49


Door : yucom
Gepost op : 24/02/2010 16:47

Re: telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling

Waarom zou ik respect moeten opbrengen voor iemand die hier nonsens komt plaatsen? Met welk recht bepaalt deze persoon dat hij hier mag zitten liegen (misschien niet mooi verwoord, maar hier komt het toch op neer?).

Een kat een kat noemen is soms nodig, zeker bij mensen als de topicstarter.


PS. nogmaals voor de duidelijkheid, ik vertegenwoordig op geen enkel gebied Telenet of andere firma, ik ben er ook niet werkzaam en heb er ook geen aandelen van. Ik probeer alleen een beetje onzin (zoals dit bericht) te scheiden van realiteit. Daarnaast ontgaat het mij ook volledig in welk opzicht Telenet bevoordeeld wordt t.a.v. andere operatoren.

Laatste wijziging op 24/02/2010 16:52


Door : edhl
Gepost op : 24/02/2010 17:41

Re: telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling

Mijn uitgangspunt is anders.

Ik kan van mening verschillen over inhoud of vorm, maar daarom respecteer ik de schrijver niet minder.

Het zou immers kunnen dat een deelnemer nog niet dezelfde ervaringen of kennis heeft als andere leden die slimmer zijn, of meer ondervinding hebben.

Als men over een thema goed op de hoogte is, kan men in de repliek net zo goed de droge info geven.
Ik ben dus meer tevreden als de info iets uithaalt, en als ze rustig kan worden gelezen, dan dat ze de mensen om de oren kletst met 1 van de vele waarheden.

Liegen is bewust de feiten verdraaien.
Het vraagt toch heel wat onderzoek vooraleer men de tekst van forum-deelnemer leugens kan noemen....

Zou je het in het dagelijks leven ook zo zeggen tegen je vrienden, familie of kenissen.
Of tegen je baas, of je klanten ?
Waarom dan hier wel ?


Door : yucom
Gepost op : 24/02/2010 19:09

Re: telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling

Wanneer iemand zulks een suggestieve titel post waarbij hij het volgende post:


"Maar goed hun vaste telefonie nu tersprake : wisten jullie dat er een wettelijke bepaling bestaat die zegt dat er bij een storing inzake vaste telefonie de operator ( enkel belgacom ) verplicht is om voor iedere dag na de eerste 48h er een maand gratis dient te geven voor een onopgeloste storing??
"

Vind ik dat de klant aan het liegen is. De klant laat duidelijk uitschijnen dat hetgeen hij stelt gegevens zijn en geen veronderstellingen die hij maakt. Hij zegt dat dit kan nagekeken worden bij het BIPT terwijl deze daar niet over gaan. Dit gaat iets verder dan een misinterpretatie of een verspreking. Deze topic (zeker met deze titel) is geschreven met de bedoeling een bepaalde boodschap te brengen. Deze boodschap is gewoon een flagrante leugen of alleszins een sterk staaltje fantasie.


Door : edhl
Gepost op : 25/02/2010 19:02

Re: telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling

Bedankt voor je antwoord.
Ik ga het hierbij laten.


Door : yucom
Gepost op : 26/02/2010 10:57

Re: telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling

Edhl, Ik geloof je op je woord dat je alles opgezocht hebt hebt, of er van op de hoogte bent.
En als dat zo is, dan heb je gelijk wat betreft je inhoudelijke antwoordt.
Het is echter de manier waarop je het brengt, het komt beledigend over.
Dit terwijl akiratakasak jouw niet persoonlijk beledigd heeft en als jij Telenet niet op een of andere manier vertegenwoordigd ga je je ook niet aangevallen voelen.

Als je baas zijn uurwerk verkeerd staat en hij roept je op het matje om te zegen dat je te laat bent, dan ga je ook niet antwoorden met: jij dronkaard, je zou beter eens een nieuw uurwerk kopen....

Of, beter nog, yucom antwoord op jouw post toch ook niet met: Kan je je antwoord niet wat beter formuleren dronkaard!

Neen, je voelt je al aangevallen door zijn, niet beledigend, antwoord aan je reactie te lezen!

Wat mij betreft, ik ben tevreden met je inhoudelijke antwoord, maar lees je post de volgende keer nogmaals na en haal er ook de beledigingen uit in de zovele aanpassingen die je doet. Je wordt er een beter mens van!


Door : vranken_bart
Gepost op : 12/03/2010 18:15

Laatste wijziging op 12/03/2010 22:38


Door : akiratakasaki
Gepost op : 15/03/2010 15:56

Re: telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling

@vranken_bart


Bent u van Tienen? Zoja, dan is de wereld echt klein.

Ik vind deze topic echt niet de moeite. Telenet heeft ook zijn verantwoordelijkheden afteleggen tegenover zijn klanten. Het is de operator zelf die kiest hoe klantvriendelijk hij wilt overkomen.


Door : finished
Gepost op : 19/11/2010 00:08

Re: telenet maakt handig gebruik van wettelijk voorkeursbehandeling

Ook hier een laat antwoord daar TA geen melding geeft als er een reactie komt,
zoals bij de meeste forums wel het geval is.

De wereld is klein, maar er loop nog een naamgenoot rond .
En er moet in Meeuwen-Gruitrode nog een naamgenoot rondlopen of uw kennis is intussen verhuisd .


Door : vranken_bart
1
Antwoord

Tijdschriftarchief
Test-aankoop
Budget & Recht
Test Gezondheid
Bestellen
Abonnementen
Boeken en cd-roms
Nieuwsbrieven
Modelovereenkomsten
Algemeen
Aansprakelijkheid
Contact
Franstalige site
Privacy
Verantwoordelijke uitgever
Werken bij Test-Aankoop
Test-Aankoop invest
Consumentenbescherming
De missie
De wordingsgeschiedenis
De principes
De activiteiten
De structuren
De internationale samenwerking
Voordelen
Citeer TA
Standpunten
Inhoud per type
Alarm
Bereken zelf
Dossiers
Forum
Prijzen
Focus
Tabellen
Publicaties
Thema's
Auto & Vervoer
Communicatie & multimedia
Energie & duurzaam consumeren
Geld & verzekeringen
Gezondheidszorg
Huis & tuin
Lifestyle & welzijn
Recht & fiscaliteit
Voeding