iPod ontploft: wat nu?
Belangrijk om in het achterhoofd te houden inzake de ontplofte iPhones is dat, gezien het grote aantal iPhones dat wereldwijd verkocht wordt, het eerder om uitzonderlijke en geïsoleerde gevallen gaat. De batterij lijkt de oorzaak te zijn. Fabrikant Apple heeft hieromtrent echter - en jammer genoeg - geen enkele officiële mededeling de wereld in gestuurd. Helaas beschikken wij over te weinig gegevens om te kunnen bevestigen of deze iPhones al dan niet gevaarlijk zijn.
Wat gebeurde er met de iPod?
Het voorval van de "ontplofte" iPod heeft sommige gebruikers misschien onnodig ongerust gemaakt over de iPod of iPhone. Ter herinnering: het ging om een iPod Nano van de eerste generatie (ongeveer uit 2006 dus). Tijdens het opladen werd het toestel te warm waardoor de batterij plots begon te roken. Er was geen echte ontploffing, gelukkig voor de gebruikster. Om het probleem te analyseren, stuurde ze ons het toestel op.
Het probleem bleek bij de batterij te liggen. Geen enkel ander circuit in het toestel werd geraakt. De iPod was niet meer bruikbaar, maar met een nieuwe batterij en een kleine herstelling werd dat opgelost. De iPod werkt weer als vanouds.
Dit voorval is niet nieuw. In 2008 stuurde Apple een bericht rond waarin ze bevestigden dat er problemen waren met de Nano's verkocht tussen september 2005 en december 2006. Volgens de cijfers van de fabrikant zou het echter slects om minder dan 0,0001% van de verkochte toestellen gaan. We konden dit cijfer niet verifiëren. Hoe dan ook heeft Apple de batterij van de beschadigde toestellen gratis vervangen.
Wat dekt de garantie?
Normaal hebt u twee jaar garantie op hightechproducten. De wet is hier echter niet duidelijk over. Officieel is er twee jaar garantie, maar zes maanden na aankoop moet de gebruiker bewijzen dat het probleem er al was toen hij het toestel kocht. Dit is erg moeilijk werkbaar in de praktijk. Gelukkig wordt deze wet zelden letterlijk toegepast.
Apple geeft slechts één jaar garantie, iets wat we al eerder aan de kaak stelden. Wilt u een langere garantieperiode, dan zult u op het moment van de aankoop moeten bijbetalen. Wij zijn gekant tegen zulke praktijken. Apple kan u immers de garantie ondanks alles toch nog geweigeren. Een verlengde garantieperiode is niet hetzelfde als een volledige dekking voor alle problemen met uw toestel.
Wat doen bij problemen?
De garantieperiode van de otplofte Belgische iPod Nano was verstreken. Bovendien kan het ook zijn dat de fabrikant uw garantiewaarborg weigert. Wat doet u dan? Meestal zal Apple u een voorstel doen om het toestel te herstellen. Dat kost u dikwijls een aardige duit en het is dus zelden interessant om daarop in te gaan. De kosten drukken kan soms wel door zelf de herstelling uit te voeren. Bij onze iPod lag het probleem bij de te warme batterij. Het volstaat om dus de batterij te wisselen.
Open om te beginnen uw mp3-speler. Let op, want dit is niet altijd gemakkelijk (of mogelijk) bij alle mp3-spelers, vooral niet bij de nieuwere modellen van de iPod. Vervolgens kunt u op het internet terecht op verschillende websites die batterijen voor de iPod verkopen. De ene website is al betrouwbaarder dan de andere. Eens de gekochte batterij is aangekomen bij u thuis, kunt u deze vervangen. Het vraagt misschien een beetje knutsel- en soldeerwerk, maar uiteindelijk zult u heel wat minder betaald hebben, dan wanneer u de herstelling bij de fabrikant had laten uitvoeren.
Werp uw mp3-speler dus niet meteen weg. De herstelling kan gemakkelijk uit te voeren zijn!

Favorieten
Email
Google
Myspace
Facebook
Live
Del.icio.us
Twitter